Úspechy našich skvelých športových tímov 2023/24
Najúspešnejší žiaci 2023
8. septembra 2024

Pedagóg roka 2023

Vo štvrtok 4. apríla mesto pri príležitosti Dňa učiteľov ocenilo v Dôstojníckom pavilóne najlepších učiteľov za rok 2023. Medzi 12 ocenenými boli učitelia zo samosprávnych škôlok, škôl, cirkevnej školy, špeciálnej školy a umeleckej školy. Blahoželáme nášmu kolegovi Mgr. Ľubomírovi Húšťavovi k jeho oceneniu.

Mgr. Ľubomír Húšťava je učiteľom 2. stupňa Základnej školy Ul. pohraničná 9. V rámci projektového vyučovanie participuje na projektoch organizovaných školou so zameraním na rozvoj environmentálneho vedomia žiakov, interaktívne prepojenie poznatkov získaných na hodinách chémie a biológie s tematikou ochrany životného prostredia a biodiverzity v rámci regiónu. Odborne a metodicky pripravuje a realizuje vzdelávacie projekty v rámci Zelenej školy. Implementuje programové ciele a obsah projektu Požičaná planéta do učebných osnov prírodovedných predmetov. Organizuje exkurzie so zameraním na poznávanie rozmanitých ekosystémov priamo v teréne a oboznámením sa so základnými postupmi v experimentálnej práci žiakov. Úspešne pripravuje žiakov na postupové predmetové olympiády a vedomostné súťaže.