Pedagóg roka 2023
Rozlúčka s deviatakmi 2024
8. septembra 2024

Najúspešnejší žiaci 2023

Dňa 20. júna 2024 predpoludním vedenie mesta Komárno ocenilo najúspešnejších žiakov komárňanských škôl. Na slávnostnej udalosti sa zúčastnili nielen žiaci a študenti základných a stredných škôl, ale aj žiaci umeleckej a špeciálnej školy.
Študentov privítal primátor mesta, Béla Keszegh, a viceprimátor, Ondrej Gajdáč, ktorí vo svojom príhovore ocenili úspechy študentov. Študenti dostali permanentku na termálne kúpalisko, lístok do Kina Tatra a poukážku do obľúbenej prevádzky s rýchlym občerstvením Tripl´s.
Z každej školy jeden študent získal grant nadácie Harsányi Foundation v hodnote 300 eur na podporu svojho ďalšieho vzdelávania.
Všetkým učiteľom ďakujeme za ich prácu a obetavosť, ktorú  venujú žiakom, vďaka čomu reprezentujú mesto Komárno na vysokej úrovni.
Oceneným žiakom: Dávidovi Hodekovi, Petre Patakyovej a Samuelovi Ráczovi zo srdca blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.

Najúspešnejší žiak: Dávid Hodek
Dávid odjakživa patril medzi najaktívnejších žiakov v školskej aj v mimoškolskej činnosti. Záber jeho aktivít je široký. Dávid Hodek je jedným z pilierov projektu Zelená škola, ktorý je zameraný na environmentálne aktivity. Každoročne sa naša škola zúčastňuje celoslovenskej súťaže v programovaní FLL a Dávid je už niekoľko rokov jej neoddeliteľnou súčasťou. Popritom úspešne reprezentuje školu v predmetových olympiádach a v recitačných súťažiach. Okrem týchto aktivít je členom Kajak and kanoe club Komárno a denne absolvuje tréningy a často sa zúčastňuje na pretekoch
Petra Patakyová
Petra vždy patrila medzi najtalentovanejších žiakov v triede. Jej silnou stránkou sú jazyky, ale vyniká aj v spoločenskovedných , aj v prírodovedných predmetoch. Petra bola súčasťou tímu FLL, zúčastňuje sa každoročne na predmetových olympiádach a vedomostných súťažiach. Má vrodený talent na cudzie jazyky, čo dokáže maximálne zúžitkovať v praxi. Je literárne tvorivá a nadaná autorka.
Rácz Samuel
Samo patrí medzi najúspešnejších a najaktívnejších žiakov na škole. Je členom školského parlamentu. Vedie aktivity v rámci projektu Zelená škola. Jeho prioritou sú najmä prírodovedné predmety. Každoročne sa zúčastňuje celoslovenskej súťaže v programovaní FLL, kde je prínosným členom tímu.
Veľmi silnou stránkou je šport, ktorému sa venuje od útleho detstva. Samuel je talentovaný brankárom futbalového tímu žiakov FC Komárno.